TwójMielec – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Przetarg na modernizację targowiska miejskiego, znanego także jako Hala Targowa, został rozstrzygnięty na początku tego roku.

Jednakże wszystkie złożone wnioski wskazało jasno, że remont będzie droższy, niż się spodziewano. Początkowo planowano na niego przeznaczyć 1,6 miliona złotych. Jednakże najtańszy z zaproponowanych wykonawców złożył ofertę za prawie 2 miliony złotych.

Jak mówił naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego – Andrzej Jędrychowski, przetarg został wykonany zimą, czyli w najkorzystniejszym okresie. Powtórzenie go zatem mijało się z celem. Istnieje możliwość okrojenia projektu. Jak jednak mówił sam naczelnik wydziału inwestycji, sama wymiana pawilonów może kosztować 1 milion złotych. Z kolei radny Radosław Swół, podkreślał, że koszt nawierzchni placu może wynieść dwa razy tyle. Wymiana budek jest jednak niezbędna.

Radni zadecydowali zatem na zwiększenie środków na modernizację miejskiego targowiska. Jego renowacji ma się poddać firma Samson. Warto wspomnieć także, że miasto posiada dotację na tę inwestycję na ponad 800 tysięcy złotych.