TwójMielec – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Odwiedzających błonia MOSiR-u mógł zaskoczyć widok zamkniętego na kłódkę parkingu przy ulicy Sportowej, który dotychczas obsługiwał te tereny. Okazuje się, że na asfaltowej powierzchni od tej pory organizowane będzie targowisko.
Duży asfaltowy parking został oddany do użytku w 2013 roku. Od początku pełnił funkcję postojową dla gości odwiedzających obiekty sportowe oraz przestrzeń dla nowego bazaru. Korzystali z niego użytkownicy boisk piłkarskich, w tym rodzice dzieci zrzeszonych w drużynach juniorskich i lokalnych ligach piłkarskich.

Zamknięty na kłódkę

Obecnie parking jest zamknięty na kłódkę, za wyjątkiem dni targowych. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Mielcu wyjaśniają, że sytuację spowodowały akty wandalizmu, do których dochodziło głównie wieczorami. Doszło do uszkodzenia między innymi ogrodzenia i zatarcia oznaczeń stanowisk handlowych. To efekt driftingu, na który skarżyli się mieszkańcy okolic.
Magistrat podkreśla, że podczas imprez i zajęć sportowych parking będzie nadal dostępny. Rzecz dotyczy jednak wyłącznie organizowanych na obiektach MOSiR-u wydarzeń.