TwójMielec – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Trwają właśnie testy Internetu na terenie miasta Mielec. Jeśli testy się powiodą, w mieście powstaną bezpłatne hotspoty!

  1. Bezpłatny Internet na terenie miasta

Miasto przygotowuje się do tego, by na terenie Mielca postawić i uruchomić bezpłatne hotspoty, które umożliwią na darmowe połączenie się z Internetem. Już niebawem w dziesięciu miejscach będzie można korzystać z darmowego Internetu. Do tych miejsc zalicza się między innymi parki, urzędy, biblioteki i inne strefy użyteczności publicznej, takie jak rynek.

Bezpłatny Internet na terenie miasta

Całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków WiFi4EU. Miasto na tę inicjatywę uzyskało aż 15 tysięcy euro, dzięki czemu jest w stanie zainstalować hotspoty Wi-Fi do użytku publicznego na terenie Mielca. Darmowy Internet będzie dostępny na Górce Cyranowskiej, Placu AK, Dworcu PKS, Skateparku MOSir, placu zabaw za ZSO1, na rynku, przy bulwarach nad Wisłoką, na placu zabaw przy basenie oraz na rynku Rzochowskim. Dodatkowo w bibliotece Kusocińskiego 2 wewnątrz staną hotspoty umożliwiające również połączenie się z Internetem za darmo.

O środki na to przedsięwzięcie aplikowano już w 2019 roku. Umowę natomiast podpisano w grudniu tego samego roku.